| anndylucian a întrebat:

Buna ziua TPU.
Am o mare problema cu Pc...
Am venit intr-o zi acasa si nu imi mai pornea pc, adica imi pornea si se inchidea repede...
Am resetat BIOS.iar dupa aceea a pornit, dar nu mai merga deloc windows...
Imi apare:
" Windows Resume Loader
The last attept to resume the system from its previous location failed. Attept to resume again?"
Si dupa imi zice "Delete restaoration data and proceed to system boot menu"
Si dupa sa dau enter, dar problema e ca nu imi merge tastatura deloc la acel stagiu...
Am incercat sa reinstalez windows dar cand dau Boot from CD/DVD imi apare tot aceeasi ghestie...
Cum pot face sa fac sa rezolv acea problema? Pls ajutatima va rogcrying
Ps. Bios-ul e de la Energy.

Daca se pricepe cineva va voi lasa nr meu de tel. 0758642078 ca sa va pot da si o poza cu ce imi apare...

Multumesc TPU.

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Intra in bios si cauta ceva cu peripherals/usb keyboard. fie asta fie mai incearca cu o alta tastatura.

o alta varianta e sa reinstalezi de pe un stick USB din bios. asta daca mai ai un calculator la indemana, fie cu windows fie cu un OS linux(e cam peste mana insa am rezolvat unele probleme ce erau cauzate de bootarea windowsului)

1 răspuns:
| anndylucian explică:

Multumesc mult. A mers faza cu keyboard happy
Era dezactivata optiunea...