| Nechifor_Andrei_1998 a întrebat:

Vreau sa imi achizitonez acest Laptop : http://www.emag.ro/......DNG9CBBBM/
Am cunostinte de baza in ceea ce priveste acest domeniu, dar vreau sa stiu daca in vederea Gaming-ului se descurca.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

RocKzZ e pe linga complet. i5 4200U e EXTREM DE SLAB daca ne gindim la gaming. Ce ai ales tu acolo e un portabil superb pentru office/multimedia si atita tot. La jocuri sterge sistemul meu cu i3 2120/GTX 750 TI pe jos cu el de nu se vede. De banii astia faci un sistem desktop cu i5, SSD, 8 GB RAM si placa video ca lumea de spargi. Banuiesc ca nu ai nevoie de portabilitate musai... asa ca lasa prosteala cu laptopul si fa un sistem adevarat. Nici nu intru in discutia privind costurile pe termen lung implicate de utilizarea unui laptop ca desktop replacement...

| Nechifor_Andrei_1998 explică (pentru KodrutZ):

Avand in vedere ca procesorul are un TurboBoosting pana la maxim 2600 mghz, ar fi mai bun acesta? http://www.emag.ro/......D2WLCBBBM/

| KodrutZ a răspuns (pentru Nechifor_Andrei_1998):

La banii aia si cu doar 2 ani garantie, sub nici o forma! Revin la ce intrebam mai devreme, chiar ai nevoie de portabilitate? Uite in bani mai putini ce faci ca desktop - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/848872/. Asta era facut la repezeala pentru cineva, in cazul tau daca dai un buget limita si ceva detalii despre ce componente pastrezi (macar monitorul si perifericele presupun ca le tii), iti fac o configuratie doar pentru tine si nevoile tale.

3 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

E bunicel. Procesorul ingrijoreaza putin pentru ca are frecventa 1.6 dar totusi e i5. Cu placa video si ramii nu o sa ai probleme. Daca o sa mai apara jocuri mari care cer mult nu o sa iti mearga decat pe medium/low. In fine, jocurile momentului o sa mearga iar cand mai apar altele mari iti poti schimba procesorul, acum nu e momentul. Ti-ar merge cam orice joc cel putin pe medium. P.S : Ia-ti un cooler, de obicei la laptop-uri cand te joci mult pe jocuri care cer grafica mare o sa se incalzeasca placa video. Eu asa mi-am ars-o mai demult si mi-a venit mintea la cap. laughing Funda? happy