| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa te poti juca online Pubg/ Fortnite este nevoie de versiune steam oficiala platita sau merge si cu versiuni free piratate?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Dortnite poti juca gratis, iti faci cont pe epic games, descarci laucnherul si te joci.

| LPCTSTR a răspuns:

In primul rand, cum ai reusit sa obtii o versiune stabila si sigura de Steam priatata? [C-as vrea si eu happy ]
In al doilea, nu poti, cei care pirateaza de obicei dezactiveaza din cod posibilitatea folosirii credentialelor pentru contactul cu serverele oficiale. De asta cei care joaca jocuri piratate si vor sa joace cu prietenii, folosesc un emulator pentru LAN (LAN-ul nu necesita date de conectare, de asta nici nu este nevoie sa se atinga de el).
Steam parca le pasa jocurilor credentialele pentru a se juca cu ele mai departe, cam asta fac toate launcherele, daca launcherul piratat a fost bine codat si pledeaza in fata serverelor cu un cont originar, s-ar putea sa poti; insa, a trecut mult timp de cand nu m-am mai atins de scheletul launcherelor, s-ar putea sa ma insel.