Câștigă o invitație de acces 3 zile la DreamHack Bucharest 2016

Toamna aceasta incepe cu surprize pentru gamerii din comunitatea TPU!

Dupa succesul din toamna trecuta de la Cluj, cand s-a desfasurat cel mai popular turneu de CS:GO din lume, DreamHack Open si PGL revin de data aceasta la Bucuresti, in perioasa 16-18 septembrie 2016, pentru a pune pe scena Salii Polivalente din Capitala, un spectacol unic de sport electronic.

De la DreamHack Bucharest 2016 nu vor lipsi cunoscutele zone de activitati speciale precum: Streaming Area, PGL Arena, PGL Adventure, Secret Shop, pe langa multe altele.

Si ca sa ajungem la partea cea mai interesanta si sa nu va tinem in suspans, TPU.ro ofera 20 de invitatii pentru toate cele 3 zile ale evenimentului celor mai norocosi dintre voi.

Tot ce trebuie sa faceti este sa lasati mai jos un mesaj in care sa povestiti care a fost primul vostru joc preferat si puteti sa va numarati printre cei 20 de norocosi. Desigur, orice share pe Facebook va reprezenta o sansa in plus pentru voi. :-)

Castigatorii vor fi anuntati in cadrul acestei postari, in data de 13.09.2016, dar si pe pagina de Facebook, Toti Pentru Unu.

Regulamentul poate fi gasit aici: http://bit.ly/2bXyf8X

Mai multe info despre DreamHack Romania gasiti aici: http://bit.ly/2bXzm8O

UPDATE:

Castigatorii celor 20 de invitatii sunt:

1. StefaniaM

2. ZaWolf

3. ProblemeKuFeteLe

4. Perry18

5. Marshal2118

6. Edisor 27

7. bogdan324

8. barbuflorin

9. Jipa95

10. AdiGabiDan14

11. JacobJake

12. bogdan133

13. ksuper31

14. MusicFan_6770

15. Beniaminul5

16. Luchian_Andrei_1991

17. KenZzy

18. Ciocan_David_1996

19. xNeji

20. Lapadus_Sergiu_1988

Felicitari tuturor castigatorilor si va asteptam sa va revendicati premiile la adresa de email: contact@tpu.ro! :-)

42 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

GTA Vice City fara doar si poate, ma tot jucam cand eram mic, puteam face o tona de chestii, grafica era foarte buna pe atunci, atmosfera si culorile au cel mai mare rol in acel joc, distractia era cand bagam parole gen mers pe apa cu masina sau sa spawnez un tanc, stiu ca bagam vreo 30 de tancuri si mi se blocase pc-ul pana la urma, alea da amintiri.Jocurile nu inseamna neaparat timp pierdut, jocurile sunt o arta(asta depinde de joc).

| ksuper31 a răspuns:

Warcraft 3, all the way!

| bogdan133 a răspuns:

Primul meu joc preferat a fost Mafia din 2002, un fan al filmelor Godfather, jocul a fost pe placul meu si inca este. Desi nu era un open-world de exceptie, coloana sonora si povestea sunt minunate. A urmat seria GTA, San Andreas fiind preferatul meu, de la poveste, la voice acting, pana la multiplayer, ramane unul dintre cele mai reusita jocuri.

| Jipa95 a răspuns:

GTA Vice City primul meu joc preferat. Tin minte si acum zilele acelea toride de vara cand eram in vacanta si il jucam fara intrerupere big grin

| Jipa95 a răspuns:

Hei, dar nu este corect. Unul dintre useri si-a creat mai multe conturi pentru a raspunde simultan de pe ele. Daca va uitati la ultimele raspunsuri postate nici unul dintre useri nu are mai mult de 1 raspuns.

| DumitruS a răspuns:

Primul joc preferat a fost TCM 2005 (Total Club Manager). Genul de joc pe care stateam cu orele si cu care am "falimentat" tocilarii clasei. Cand l-am sharuit cu ei au inceput sa nu mai vina la ore sau sa vina tarziu etc. Erau chiori de somn si lesinati fiindca stateau noaptea sa se joace, evident laughing

| StefaniaM a răspuns:

Cand aveam sapte ani obisnuiam sa ma joc pe calculatorul lui tata pe y8, 1001 jocuri sau ce site-uri mai gaseam si eu. Si probabil ca pe 1001 jocuri mi-am intalnit eu prima mea "iubire" : Super Chick Sister, un joc facut de Peta, de tip mario, in care erai un pui ce trebuia sa-si salveze tovarasii de mosu' din logo-ul KFC. Partea mea preferata era cand ajungeam la ceva nivel unde vorbeai cu stelute si erau mingi tepoase cu ochi si tobogane colorate..vai vai, *cu lacrimi in ochi* ce vremuri.

| Edisor27 a răspuns:

Primul meu joc preferat a fost Minecraft

| AlexanderHamilton a răspuns:

Primul meu joc preferat a fost Half-life. Pur si simplu era si este un joc perfect in ochii mei si in inima mea, cand incepi jocul nu stii la ce sa te astepti, "Half-life" nu zice prea multe, nu? Il controlezi pe Gordon Freeman un om de stiinta care lucreaza la baza stiintifica "Black Mesa", care se foloseste de niste cristale speciale pentru a extrage energia acestora in scopuri propii, cristalele venind dintr-o alta lume. M-a luat complet prin surpriza momentul in care actiunea pur si simplu "Cade" pe tine dintr-o data! La un momentd dat operezi o masinarie normal, in altul esti transportat in alta dimensiune inconjurat de creaturi nemaibazute. Mi-a luat ceva timp sa il termin, dar finalul m-a lasat cu gura cascata si m-a facut sa joc si celelalte jocuri din serie. O adevarata capodopera. De asemenea am un respect imens pentru seria Half-life si creatorii sa-i, pentru ca daca nu ar fi existat, nu am fi avut Counter Strike, Team Fortress, Company of heroes, Left 4 dead Etc. - jocuri care mi-au alcatuit copilaria!

| bogdan324 a răspuns (pentru AlexanderHamilton):

Pacat ca n-au mai continuat seria half life, finalul ultimului episod cere o continuare.

| Marshal2118 a răspuns:

Desert Storm il stiu pe cand tata era in Afghanistan.Primul joc si cel mai apreciat din viata mea de gamer

| MusicFan_6770 a răspuns:

Sunt destul de tânăr, primul meu joc a fost GTA: San Andreas. Cred că am adunat în total mai mult de 1, 000 de ore în el, ceea ce nu e foarte mult în comparație cu playtime-urile din library-ul meu de Steam... Unii zic că e trist să te joci atâtea jocuri video, dar mie mi se pare că e ca și cititul—fiecare joc are povestea lui. Chiar mai bine; tu controlezi povestea.

| Perry18 a răspuns:

Primul meu joc preferat a fost C&C : Red Alert 2. Aveam in jur de 7 ani cand am dat de acest joc minunat. Ma simteam ca un comandant real de trupe cand ma jucam. Foloseam diferite strategii de atac si defensiva si nu jucam fiecare nivel doar odata, incercam orice posibilatate de atac. Am iubit jocul acela si inca o fac, jucandu-l din cand in cand. Acela este unul dintre jocurile care mi-au starnit iubirea pentru jocuri si m-au facut sa ma apuc de Game development.

| Obito05 a răspuns:

Stiu sigur ca primul meu joc video jucat a fost GTA Vice City.IMi aduc amine ca eu cautam cu disperare coduri pe internet si dupa ce gaseam in jur de 20 care imi placeau mie mergeam la un prieten cu un stick (pe care aveam un fisier cu codurile) si mi le tragea la imprimanta laughing

| ThePurificator a răspuns:

Primul joc preferat... hmm... acest loc va trebui sa apartina lui The Elder Scrolls IV: Oblivion. Cand eram mai mic, ma tot duceam la prietenul asta al meu (care e cu vreo 5 ani mai mare decat mine), si de fiecare data cand mergeam, juca un singur joc. TES4. Am fost o data, am fost de 2 ori, si mergeam mereu. De fiecare data cand juca, era ceva nou mereu. O locatie noua, o aventura noua, un scut nou. Pana cand am inceput sa-l joc, si am inteles de fapt care este treaba cu jocul. Lumea m-a captivat, si am gandul mereu in universul TES.

| KenZzy a răspuns:

Primul meu joc preferat a fost rumble fighter, un joc on care controlai un caracter care folosea arte martiale si te băteai cu alti jucători

| AdiGabiDan14 a răspuns:

Nu stiu eu m-am alaturat gaming-ului destul de tarziu(2009-2010) asa ca primul meu joc preferat a fost Saints Row The Third. Iubesc jocul ala pentru ca e super crazy in unele momente si e mult mai fun decat GTA IV.

| xNeji a răspuns:

Hmm... Fifa 98' big grin laughing

| ProblemeKuFeteLe a răspuns:

Primul joc preferat a fost Super Mario pe NES ( Nintendo ), sute de ore pierdute, in timpul copilariei pentru a salva o printesa happy. Pe PC, primul joc favorit cred ca a fost GTA 3, open-wordul m-a fascinat, si Return Castle Wolfenstein, primul shooter intalnit, pe care l-am reluat cu placere acum 2 ani.

| dimavlad909 a răspuns:

Primul meu joc preferat a fost microvolts, pentru ce era un joc shooter cu gameplay diferit si m-a captivat foarte mult

| dimavlad909 a răspuns:

Primul meu joc preferat a fost microvolts deoarece era un joc shooter cu gameplay diferit si imi placea mult

| Palcu_Antonio_1950 a răspuns:

Primul meu joc preferat a fost Chiken Invaders...l-am terminat si chiar l-as juca si acum

| Palcu_Antonio_1950 a răspuns:

Primul meu joc a fost Chicken Invaders...era jocul meu preferat, l-am si terminat de cateva ori si chiar l-as juca si acum

| mateipi a răspuns:

Primul joc preferat a fost warcraft, jucam singleplayer si nu prea intelegeam dar imi placea

| thekingslyer31 a răspuns:

Primul meu joc preferat a fost primul Far Cry, nu-l voi uita niciodata.

| bognina a răspuns:

Primul meu joc preferat a fost Tarzan

| vneluu a răspuns:

Primul meu joc preferat a fost GTA, un joc simplu si bun

| ciorbaandrei a răspuns:

Primul meu joc preferat a fost top eleven, doar pentru ca imi placea fotbalul

| Lapadus_Sergiu_1988 a răspuns:

Primul joc preferat a fost Killzone. Ma jucam cu prietenii pe consola toata ziua.

| JacobJake a răspuns:

Primul meu joc a fost galaxy cand eram mic si jucam pe acele console vechi, insa primul meu joc pe pc a fost counter strike 1.6 iubeam acel joc si pana si astaji joc counter strike global offensive, in general imi plac jocurile de strategie, shooter sau mmorpg

| barbuflorin a răspuns:

Mi-a placut mult jocul Fifa05, inca de mic ma jucam nonstop si de atunci imi place fifa