| Eagle_Alexandru_1997 a întrebat:

Cand deschid un program sau alt ceva imi spune
" cannot find "python22.dll".please reinstall the application

3 răspunsuri:
| Borderline a răspuns:

Poti sai ai click pe Start>Run>Cmd (Trebuie sa ai drepturi de administrator) acolo scrii "regsvr32 python22.dll" fara ghilimele, daca nu merge trebuie sa downloadezi python22.dll si sa-l bagi in Windows>System32 dupa care repeti pasul cu Start>run... ah si trebuie sa dai restart la PC. Daca reintalezi windows-u exista sansa sa pierzi anumite setari si progame din pc, si nu e cea mai rapida metoda.

| MytzaMytz a răspuns:

Am vazut de multe ori aceasta problema, reinstalaza windowsul cea mai rapida si buna metoda.

| myhay63 a răspuns:

Nu descarca nimic, da update la directx. Cauta pe net ^^