| Banita_Carmen_1989_kDK4 a întrebat:

Cand eram mica am jucat un joc pe Nintendo unde eram un robot in spatiu si trebuia sa trec prin camere folosind bombe pentru a distruge pietrele. Unele camere erau intunecate, altele aveau tunele, tot jocul folosesti bombe ca sa treci prin camere. Nu imi mai amintesc cum se numeste si vreau sa il joc pe computer, dar nu stiu ce sa caut, am incercat deja pe google. Va rog daca stiti cum se numeste sa imi spuneti! Fundita primului care are dreptate.

4 răspunsuri:
| tiger20 a răspuns:

Bomberman?

| xxGhost99xx a răspuns:

Jocul e Metroid insa nu stiu care mai exact pentru ca e o serie intreaga

| Banita_Carmen_1989_kDK4 explică:

Nu e nici bomberman, nici metroid, erau camere imense din caramizi si spargeai una cate una... si aveai si monstri uneori

| Iulian1351 a răspuns:

Bomberman 64