| Bedrix a întrebat:

Care clasa este mai buna pe Catalcysm (wow) Druid, Rogue sau Warrior? spuneti-mi si parerea voastra.

1 răspuns:
| vali1616 a răspuns:

Rogue- Multe stunuri, dps care poate ajunge chiar si la 50k in doar 15-20 sec. numai DoT-ul aplicat, Fente care te pot scuti de damage-ul de care depind unele caractere invincibile, Slow-uri, Debuffuri importante (slow cast speed, low healt recived) deci practic nu numai ca este un asasin desavarshit ( ca si druid-ul) mai are si CC (Crowd Control : stunuri, slow, debuff), eschive extrem de folositoare si nu in ultimul rand HEAL din Recuperate.
Druidul- Poate ca si lucru in echipa(tank, healer) ti-ar fi folositor dar ca si assasin rogue il depaseste.
Warrior- sincer tot ce inteleg eu din acest caracter este FORTA BRUTAAAAAA! INTRI IN EI CU TOATA FORTA! STRANGI FURIE! DAI CU TOT PE UN SINGUR INAMIC PANA IL OMORI SI TRECI LA CELALANT RECUPERANDUTI VIATA PIERDUTA! Dar Practic cand ajungi sa intelegi cat de GREU este warrul atunci intelegi si de ce numai un profesionist poate face ce am descris eu mai sus.
P.S. Daca joci pe vreun server anumit de WoW... Baga si mie link :3