| alin567 a întrebat:

Care credeti ca ar fi o placa video buna pentru acest pc:
Dell gx 280
4 GB RAM DDR2
Pentium 4 HT 630
HDD 250 GB
Windows 8.1
Momentan am instalata o nVIDIA 8400GS si as vrea sa o schimb pentru ca nu mai face fata.

Oare aceasta placa se potriveste pe o sursa de 250w: http://www.emag.ro/......E1QSKBBBM/

Daca nu recomadati voi una.

Răspuns Câştigător
| eXperience a răspuns:

Salut, scuza ma ca iti spun dar sursa aia de 250 W e o petarda, trebuie sa iti ei o sursa de peste 400 W, altfel risti sa faca poc pc-ul. cat despre placa video este buna. bafta

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sursa ar trebui sa fie peste 600 W. Placa video se potriveste la tine.

| alin567 explică:

Multumesc pentru ajutor.Trebuie sa imi vina un gt 210.