| sltlp a răspuns:

Nu e nici o problema. Doar ca eu in general prefer lucrurile noi(cand ai garantie ai toata increderea ca daca se intampla ceva, nu iti pare rau ca ai pierdut banii).
gen: http://mercador.ro/......DUkpf.html si mai negociezi la pret cu un 10 lei, ca sa scoti din costul de transport. Iar asta e varianta cu gddr5(e mai performanta decat cea de la eMAG).

30 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu nu as da banii pe asa ceva... dar tu faci cum vrei.

| DeejayAndr3y explică (pentru sltlp):

Dar pe cea de sus?

| sltlp a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Cea de sus e cea mai performanta, dar tot veche e. Jocuriloe noi spre exemplu cer DX 11, aia nu ofera asa ceva...

| sltlp a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

De la 4650 la 4770 e o mica mare diferenta. Iar in acel videoclip da el detaliile ridicate degeaba, pentru ca e drept, si fraps ii tai e din cadre, dar jocul merge foarte prost la el. POate sa se laude el cat vrea. Si revenind, 4650 e sub 4770.
Iar jocuri precum Call of Duty: Ghosts sau Crysis 3 sau curand War of the Vikings / Watch Dogs nici nu o sa le deschida.

| DeejayAndr3y explică (pentru sltlp):

Ok.spune-mi pe care sa le aleg. Mersii.

| sltlp a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Mai strange putin si cauta pe okazii un gt 630 nVIDIA sau gt 440 nVIDIA.

| DeejayAndr3y explică (pentru sltlp):

Daca iau placa 4770 ce jocuri imi pot rula?

| sltlp a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Pai tot aceleasi, dar ruleaza ceva mai bine decat 4650. Dar tot nu le ruleaza pe cele care cer dx11.

| DeejayAndr3y explică (pentru sltlp):

Http://www.emag.ro/......EP9XDBBBM/

de asta ce zici?

| sltlp a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Are dx 11 dar cu destul de mult sub 4650 e chiar cu o idee sub 4650.
2. Mai bine iei 4770, deoarece e de cel putin 2 ori peste 4650.
gt 440/gt 630 sunt oarecum egale cu 4770(uneori cu o idee sub), dar ruleaza jocurile cu dx 11.

| DeejayAndr3y explică (pentru sltlp):

E HS si cred ca are vreo 3-4 ani vechime.E vreo problema?

| sltlp a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

E peste 5450 sau 4650 dar sub 4770. De mentionat ca nu suporta DX11.

| 0rlando a răspuns:

În afară de prima, toate sunt aproximativ la fel. Rulează cam orice joc, dacă ai un procesor dual core și minim 2Gb DDR.
Desigur, unele jocuri nu le vei putea juca cu detalii la maxim pe rezoluții mari, dar jocuri precum Crysis sau orice NFS, merg fără probleme.

| DeejayAndr3y explică (pentru 0rlando):

1 gb ddr2 si procesor dual core 2.80 5600+. Si sursa e ok. Dar pe care sa o aleg? Merg pe Sapphire ATI Radeon HD 5450?

| 0rlando a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Nu prea contează, că sunt toate cam la fel. Eu îți sugerez să mai pui de o parte niște bani și să-ți cumperi o placă undeva la 200 de lei sau mai mult, că sunt mai bune. Și măcar încă 1Gb DDR.
UIte aici una ceva mai bună, tot cam prin banii ăia http://www.pcgarage.ro/placi-video/msi/radeon-hd6450-fan-1gb-ddr3-64-bit/

| 0rlando a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

E destul de bună, dar e cam veche și dacă se strică, rămâi cu banii dați.

| taken a răspuns (pentru 0rlando):

''Rulează cam orice joc''
Hai sa fim seriosi, sunt placi video foarte foarte slabe.

| 0rlando a răspuns (pentru taken):

Am spus „cam orice joc", nu orice joc.
Ca fapt divers, am jucat Crysis 2, Battlefiel 3, Prototype, GTA4 și alte jocuri similare pe un Radeon HD 5XXX cu 512Mb DDR3 64 de biți și au mers bine.
Nu excelent, nu cu detaliile la maxim, dar au mers relativ bine, nu au sacadat absolut deloc.
În banii ăștia, ceva mai bun nu are cum să ia.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut

Eu recomand Placa video Sapphire ATI Radeon HD 5450, 1024MB, GDDR3, 64bit, HDMI, DVI, PCI-E.

Destul de buna happy

| OnuOnulică a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

O placa foarte buna!
Daca ai de gand sa o cumperi faci o alegere bunawinking

| sltlp a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Nu are dx 11.
Eu iti dau o parere sincera si stiu ce spun cand ma raportez la performante, nu ca OnuOnulica, lingusitor, care nici nu stie ce poate fiecare placa...
O sa regreti mai devreme sau mai tarziu. Placile sunt slabe. Chiar am gasit si se tot gasesc plangeri de la alti inteligenti care au vrut sa dea banii pe asa ceva, ca mai apoi sa se planga. Dar asta e, fiecare cu ce vrea. http://www.tpu.ro/......tot-ce-ii/

| DeejayAndr3y explică (pentru sltlp):

Te rog mult de tot. Arata-mi si mie o placa pana in 200 ron sa fie buna te rog frumos

| sltlp a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Pai cam asta vreau sa subliniez. Ca nu prea sunt placi video si ieftine si bune. Incearca totusi sa mai strangi ceva banuti. AM zis mai sus, macar un gt 630(http://bit.ly/1dPh7Kn asa e noua, ai si garantie, daca nu iti place o poti returna...) si e oarecum ok ca si performanta, mai ales la ce pret are...

| DeejayAndr3y explică (pentru sltlp):

Auzi daca o iau de la SH, e vreo problema?

| DeejayAndr3y explică (pentru sltlp):

O sa o cumpar, acum, de sarbatori. Iti multumesc foarte mult. Ai funda.+Voturi.

| DeejayAndr3y explică (pentru DeejayAndr3y):

Problema este ca este din Iasi, o sa caut alta. Multumesc.

| sltlp a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Nu e nici o problema. Doar ca eu in general prefer lucrurile noi(cand ai garantie ai toata increderea ca daca se intampla ceva, nu iti pare rau ca ai pierdut banii).
gen: http://mercador.ro/......DUkpf.html si mai negociezi la pret cu un 10 lei, ca sa scoti din costul de transport. Iar asta e varianta cu gddr5(e mai performanta decat cea de la eMAG).