| shoter97 a întrebat:

Care dintre aceste 2 placi video este mai buna pentru gaming?

Ati Radeon 6570 2gb ddr3
sau
Intel HD Graphics 2500

Răspuns Câştigător
| javiga a răspuns:

Salut! In primul rand pentru gaming iti trebuie o placa dedicata deci Intel HD Graphics 2500 e exclusa, Ati Radeon 6570 este foarte buna pentru jocuri, o sa iti ruleze orice joc vrei tu si pe cerinte maxime! Deci nu il asculta pe cosMAX, ati radeon 6570 este mai bune la gaming! Funda?

1 răspuns:
| MaybeSomeone a răspuns:

Ambele sunt bune dar mai conteaza si cata memorie ai. nu doar placa video. daca ai o placa mai praf cu 2 Gb. RAM si cu... 200 Gb memorie iti merg jocurile foarte bine. dar parerea mea e ca adoua e mai buna deoarece cand joci nu are cum sa ai lag e imposibil doar daca ai o problema la pc sau la jocul acela happy