| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre cele două jocuri credeți că e mai bun și de ce:
Wolfenstein 3D sau Serious Sam?

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Aceasta este o întrebare de preferință personală
Decizia va depinde de preferințele individuale ale jucătorului

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| helpforyou a răspuns:

Tie care iti place?

| bookofknowledge a răspuns:

Am jucat wolfenstein 3d, mai ales pentru ca era un clasic(il am in steam library si acum il am doar pentru a termina toata franciza de jocuri wolfenstein, ceea ce nu mai e posibil fara spear of destiny), acum e imposibil sa gasesti spear of destiny, fara sa dai catev sute de lei(era cam 5 euro pe steam, deci de 4 ori pretul), si este un prequel la wofenstein 3d(jocul este identic ca baza, dar sunt alti inamici, bosi sunt similari, dar nu poti spune ca ai terminat wolf 3d pana ce nu ai acel joc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru helpforyou):

Serious Sam.

| helpforyou a răspuns (pentru anonim_4396):

Superb.

| bookofknowledge a răspuns:

Am facut o greseala, vazusem ca nu mai e spear of destiny pe steam, dar se pare ca a fost integrat la jocul wolfenstain 3d.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bubico2022):

Nu existau acceleratoare 3D cand s-a lansat Wolfenstein, lol.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bubico2022):

NU e vorba de saracacioasa, e vorba ca nu era 3D full. Aveai iluzia de 3D la mediu. Nu aveai look up/down, iar inamicii erau sprites, nu modele 3D.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bubico2022):

Nuu, am jucat Wolfenstein si pe 80286... pe 80386 deja il jucam in 256 de culori, cu sunet. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bubico2022):

Oh, da.