| pamparam20 a întrebat:

Care e parola de la wireless?

Răspuns Câştigător
| Anonymus314 a răspuns:

Hai sa iti explic cum vine treaba:

Exista mai multe firme de internet, firmele alea le dau clientilor lor internet wireless printr-un router. Clientii lor au nume de utilizator si parole personalizate sau nu au parole. Parolele au fost puse exact pentru a nu fi "furat" netul de catre cineva cu o placa wireless, in concluzie:

Fiecare retea wireless are o parola personala deci nu este o parola universala.

PS: O parola pentru o retea wireless are 8 cifre minim.

1 răspuns:
| UnLimiteDVersace a răspuns:

Daca te referi la cel de acasa de la tine, atunci e pe spatele la modem! Cel putin eu asa il am!