| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pun parola la wireless?

Răspuns Câştigător
| XDead a răspuns:

Te duci in broswer, bagi ip-ul 192.168.1.1 te loghezi cu Adminul: admin si Parola: admin (username-ul si parola sunt setate din fabrica, asta in cazul in care cineva nu le-a schimbat). Te duci in campul Wireless din meniul din stanga, selectezi Wireless Settings, faci scroll in jos pana gasesti Enable Wireless Security si-l bifezi. La security type trebuie sa fie WPA-PSK/WPA2-PSK, la security options WPA2-PSK, la encryption TKIP, la PSK passphrase pui parola pe care o vrei ce trebuie sa fie intre 8 si 63 caractere. Group key update period il pui de cat vrei tu. Cand ai terminal apesi "save" and that's all. Sper ca am ajutat.

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Internet Explorer - scrie in bara de sus -> http://192.168.1.1 sau http://192.168.1.2 Acum da click pe WI-FI (la unele routere este in stanga) si jos de tot in pagina da click pe -> Configurare ->aici schimbi parola wi-fi si apoi click pe ->SAVE. Bafta!

| diiieeaa a răspuns (pentru neluL):

Nu stiu da stiu ca esti suficient de proasta incat sa pui o intrebare de genu` asta laughinglaughinglaughinglaughing copii

| anca118 a răspuns (pentru diiieeaa):

Si tu la fel dar daca tu nu gandesti asta e

| 334499 a răspuns:

Mergi pe bajbaite si uita-te la commentul lui xdead.ti-a explicat mura-n nas pardon gura happy

| 334499 a răspuns:

Cu ocazia asta imi scot si eu parola big grin ce imprejurare domle'

| DDCC a răspuns:

Depinde ce router/modem ai(meniu). Scrii ip-ul
în loc de site la Internet Explorer, dacă îți cere parola scrii la username admin și la password tot admin(setarile implicite). Meniul diferă de la router/modem la altul însă setări de securitate toate au. De exemplu la tp-link se alege wireless>wireless security și wpa2/wpa. Poți căuta pe google meniului după numele și marca sau scrie-le aici și-ți scriu unde să intri mai exact.

| Tudoroiu_Virginica_1971 a răspuns:

Buna ziua am si eu o problema cu, cand vreau sa dau my webcam pe yahoo messenger nu merge, doar pe yahoo messenger caci pe skype merge, pot sa stiu care este cauza?