| Mihaitza_Mitzuu_1998 a întrebat:

Care este ce-a mai importanta componenta pentru jocuri, placa video sau procesorul?

2 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Amandoua,intr-un fel sau altul. Daca ai placa prea buna si procesorul prost va face "bottleneck" si daca ai procesorul bun si placa video proasta nu vei avea fps destule.
@uhegartfea234 De ce ai lua un gtx 960 ca sa joci mc? -_-

| uhegartfea234 a răspuns:

Eu zic ca placa video, deoarece cu cat este mai puternica, vei avea mai multe fps-uri, iar de ex cu o placa Nvidia 960 poti avea chiar peste 1000 fps in minecraft.