| Anonim1324qw9 a întrebat:

Care este cel mai bun deck din clash royale? Sunt arena 9 și vreau să ajung la 10. Că legendare am : lumberjack, graveyard, inferno dragon. Cel mai bun primește o funda!

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

Poti sa castigi cu orice deck, dar uite unul pe care il folosesc, singura chestie e ca sunt arena 8, nu 9 ca tine
golem, graveyard, skeletons( cei care au 1 elixir), freeze, zap, inferno dragon, minions, spear goblins.
Ideea e cam asa, daca atunci cand incepe lupta, ai golem la inceput, il bagi, in spatele lui, bagi inferno dragon. Daca baga skeleton army, bagi zap ul. Golemul o sa tankeze turnul, iar inferno dragon ul o sa il distruga. Daca ceva merge prost, bagi freeze.
Daca la inceput nu ai golemul, bagi graveyard pe un turn, astepti putin, si cand baga o carte, bagi freeze.
Eu cu acest deck, distrug inamicii de obicei, dar se intampla ca ei sa aiba carti care sa ma distruga, dar asta e jocul, nu exista deck perfect.

3 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Nu exista cel mai bun deck, iti poti face un deck bun, iar inamicul sa aiba carti care contraataca tot ce ai, sau invers.

| Anonim1324qw9 explică (pentru AlexDFY):

Dami unul cu care ai castigat

| AlexDFY a răspuns (pentru Anonim1324qw9):

Poti sa castigi cu orice deck, dar uite unul pe care il folosesc, singura chestie e ca sunt arena 8, nu 9 ca tine
golem, graveyard, skeletons( cei care au 1 elixir), freeze, zap, inferno dragon, minions, spear goblins.
Ideea e cam asa, daca atunci cand incepe lupta, ai golem la inceput, il bagi, in spatele lui, bagi inferno dragon. Daca baga skeleton army, bagi zap ul. Golemul o sa tankeze turnul, iar inferno dragon ul o sa il distruga. Daca ceva merge prost, bagi freeze.
Daca la inceput nu ai golemul, bagi graveyard pe un turn, astepti putin, si cand baga o carte, bagi freeze.
Eu cu acest deck, distrug inamicii de obicei, dar se intampla ca ei sa aiba carti care sa ma distruga, dar asta e jocul, nu exista deck perfect.

| Vergilia_Ileana_1988 a răspuns:

Sageti
Clona
Executioner
Inferno dragon
Hog rider
Skeleton Army
Inferno tower
Trhee musketer
Nu il schimba e bun cum l-am zis