| FroZ3n1997 a întrebat:

Care ma ajuta si pe mine sa fac un servar privat de metin2 pe IP?

3 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Nimeni nu o sa te ajute sa faci un server de metin2 ca marea majoritate stiu iar altii nu stiu.
Ca sa faci un server de metin2 trebuie sa ai resursele necesare pentru a face un server?

| FroZ3n1997 explică (pentru Mihail2020):

Pai Il fac pe pc meu iar dupa il hostez si no sa trebuiasca sa folosesc resursele melewinkingDaca e si ma poti ajuta tu sau altcineva sa bage id asta:alexutzu833@yahoo.com ok si te rog frumosbig grin

| Mihail2020 a răspuns (pentru FroZ3n1997):

Am inteles vrei sa faci proba la tine in calculator si dupa aceea vrei sa-l hostez!

Fara suparare dar eu nu mai fac servere de Mt2 si nu mai ajut pe alti.

Dar inainte sa incepi trebuie sa ai programele necesare pentru un server de Metin2.
Virtualbox
Xamp
Navicat
Filezila
Homapage
Clientul
Portmap
Servarul (servar files)

Si daca vrei ca tu sa modifici servarul dupa bunul tau plac si alte lucruri noi sa adaugi harti, iteme, etc modificate de tine iti trebuie.
Granny Viewer 2.

Dar intainte de toate ca sa editez un client 100%.
Iti trebuie si un extractor de fisiere full (multe extractor de fisiere sunt mai mult demo).Ca sa editez clientul 100% la fel si servarul ca sa fie al tau.
Trebuie editat Clientul si Filezila dupa ce termini cu realizarea servarului mai intai.