| alintulcea a întrebat:

Care stie sa faca un server de metin2?

5 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Marea majoritate stie sa faca un server de Metin2ca nu este asa greu de facut.
1 Iti trebuie in calculator foarte bun care iti cere pentru servar:
-1Gb Ram
-Placa video sa fie de minim 512Mb
-Calculator care merge foarte bine.
Iti trebuie sateva programe pentru a face un server de Metin2:
Portmap
Virtualbox
Clientul
ServerFiles
Filezila
Navicat

Trebuie sa ai o conexiunea 100Mbps fara pierderi de conexiune, calculatorul sa nu prea mearga in reluare.
Mult Succes!

| alintulcea explică (pentru Mihail2020):

Stiu cum se face dar nu-mi iese

| Mihail2020 a răspuns (pentru alintulcea):

Daca faci bine la inceput cu servarul iti va iesi.
1 Cand faci servarul prin virtualbox si trebuie sa setezi ai grija cum pui IP (daca ai IP dinamic il faci prin IP routerului, PPOE, modem, etc).
2 Daca ai IP static iti va merge din prima doar oleaca setat si gata.
3 Baza este la inceput daca ai facut bine la inceput (IP modificat prin masina virtuala, Ip modificat prin Navicat, IP.100 la Portmap si porturle deschise) si sa pui ip la mc.txt in client si gata intra in joc.
Mult Succes!

| alintulcea explică (pentru Mihail2020):

Stiu doar in virtual pc 2007 sa lucrez in virtual box nu stiu asta-i chestia!

| Mihail2020 a răspuns (pentru alintulcea):

Tot acolo ajungi.
Numai ca in Virtualbox nu mai modifici sau sa cauti fisierul etc, alte batai de cap.Si merge servarul chiar si pe virtual pc doar ca acolo cauti fisierul vmc sa mai editi si alte chesti.
Pe virtualbox cauti fisierul il pui si dai bataie la facut servarul asta-i chestia fara sa cauti nu stiu ce fisier.