| abcddcba a întrebat:

Cat ar costa un laptop in care sa duca samp-ul decent? Fara lag deloc etc? Un pret aproximat, mersi frumos happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca merge si pe un pentium 4 laughing
totusi e san andreeas nu gta 5 happy

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Păi practic ai nevoie de un laptop de gaming cu cerințe de sistem minime, acesta costând in jur de 1500 lei. Laptopurile dedicate pentru gaming sunt laptopurile care au procesoarele i3, i5, i7, i9 sau care au AMD. Cu cât e mai mare numărul la inter core, cu atât mai bun este (maximul este i9), sau poți opta pentru AMD.

| abcddcba explică (pentru Celcestietot):

1500 lei pentru samp? Eu vreau sa mearga sampul decent, atata tot
Pot fii si la mana a doua

| Celcestietot a răspuns (pentru abcddcba):

Da, poți lua și unul la mâna a doua, eu îți recomand un procesor Intel, dar dacă îl iei la mâna a doua să fii atent și la celelalte specificații, să nu fi păcălit. A, și dacă e la mâna a doua să nu aibă vreo componentă stricată sau una care să se poată strica repede. SAMP-ul nu necesită cine știe ce cerințe de joc.