| Mario00oo7 a întrebat:

Caut om care sa ma ajute cu un server de metin sa se ocupe de el pentru ca eu nu prea am timp, vreau sa aiba si ceva cunostinte..ma poate ajuta cineva? add id mess mario_florin13

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Cunostinte de Metin2 Putin zis nu?
2 Trebuie sa stie si partea cea grea nu cea de joc (ca-m asta zici acolo).

3 Ca sa te ajute trebuie sa stie despre programele Necesare sau macar una din acestea:
-Navicat
-Portmap
-Xampp (Homapage)
-VirtualBox/Virtualpc2007/VM Player.
-Client
-Filezila

Iar daca este servarul pus pe un Host atunci macar programele astea sa le stie:
-Navicat
-Putty
-Filezila
-Client

4 Trebuie sa rezolve problemele legate de Metin2 daca se intampla ceva el trebuie sa actioneze cel mai scurt timp.

5 Cand alegi un Membru sau un ajutor la Servar Trebuie sa-l pui in perioada de Testare sa vezi daca este sau nu de incredere si lucrurile pe care le face sa fie Logice (Nu din Instinct) altfel LOL.
Ex:
-Zice ca ala are Hack dar are Iteme facute calumea si ii da Ban degeaba.
-Poate da Level/Bani/item fara ca tu sa stii sau abuzeaza de comenzi?
-Sa ajute Playeri cu indicatii si raspunderea la anumite intrebari pe care nu le stiu.
-Ca si GM/SGM/SGA trebuie sa stie totul despre Metin2 nu sa se face de ras sau ca nu stie?