| DonKy a întrebat:

Caut un server de SAMP la care am sansa de admin/helper. Am experienta SAMP si nu as vrea sa pierd mult timp pe acel svr fara admin/helper cum am mai zis ma pricep bine la samp. Cine mi-l poate da?

Răspuns Câştigător
| Alex_Dragos_1998 a răspuns:

HostName: Only-Games ~ A New Beginning ~ Unban ALL IPs
Address: rpg.only-games.ro:7777
Players: 25 / 50
Ping: 31
Mode: Unique Script v2.0
Map: San Andreas || Hai si Tu pe cel mai tare Server de SA:MP || Primesti LeveL 3 + 150k + NRG (/v create) + Lider ( daca faci aplicatie aici > http://only-games.ro/forum/viewtopic.php?f=150&t=57 ) + Helper ( daca faci reclame sau aduci 2 playeri - detalii aici > http://only-games.ro/forum/viewtopic.php?f=91&t=554 ) || Visit & Register www.only-games.ro/forum ||

108 răspunsuri:
| mariankenzo a răspuns:

Maine sau poimaine va fi gata noul meu servar 2014 GoodFather cel mai smecher si cel mai superb Server! daca aveti mess dati add:MaRyAnKeNzO Ip:188.241.14.4:7777 Maine sau poimaine va fi Hostat! se va da 4 arme personale infinite, 1 NRG gratis, casa, bizz! Nu veti regreta vom avea si eventuri superbe fiindca va fi cel mai tare server! Va multumesc pentru intelegere!

| GameMaster93 a răspuns:

HostName: **Romania Cool Trucking**
Ip: 89.44.13.137:7777
Ping: 15
Mode: DSG Trucking V2.5
Map: Rom@nia

P.S Server lansat pe data de 15/DEC/13

| Nedelcu_Alexadru_Ionut_1986 a răspuns:

Cel mai misto vervar de sampr descis acum cand intraci sa zicesi ca va adus gosst2 se numeste:HostName: InGaming | RPG Server 0.3x Cutam Lideri & Helperi
Address: 93.119.26.65:7777
Players: 1 / 50
Ping: 9
Mode: InGaming v0.0.1
Map: San Andreas

| Silviu2014 a răspuns:

HostName: |Samp.OnlyPro.Ro|
Address: Samp.OnlyPro.Ro:7777
Players: 18 / 60
Ping: 165
Mode: © OnlyPro v.0.0.5
Map: Romania
Avem gm unic pe sv another life unde ai sansa de de ai lua Helper/admin, lider etc...

| Ionut19999 a răspuns:

SAMP.DARKLIGHT.RO Vino repede se da si lider...

| Ionut19999 a răspuns:

SAMP.DARKLIGHT.RO Vino repede se da si lider.

| Atat_Florynel_Sh_1996 a răspuns:

HostName: Show-Gaming RPG
Address: 188.241.14.174:7777
Players: x / 50
Ping: 20
Mode: SG:RPG v1.1
Map: San Andreas
Ce este SA-MP? Cum se instaleaza?
SA-MP sau SA:MP (San Andreas Multiplayer) este un mod multiplayer gratuit pentru versiunea PC a jocului Grand Theft Auto: San Andreas. Cu acest mod poti juca pe internet sau LAN cu pana la 1000 de prieteni. Aveti nevoie doar de GTA San Andreas instalat, urmand sa aplicati executabilul sa-mp. Pe www.show-gaming.com se gaseste un tutorial de instalare a jocului.
De ce Show-Gaming?
- un gamemode care imita realitatea, cel mai cautat de altfel.
- serverul se intinde pe intreaga harta San Andreas.
- cel mai popular server romanesc.
- un mediu placut de joc unde va puteti distra alaturi de prieteni si unde va puteti face prieteni noi.
- ajutor informativ pentru începatori din partea echipei de Helperi si Admini.
- posibilitatea de a avansa rapid în nivel.
- vehicule de tutorial pentru începatori care se îmbunatatesc odata cu avansarea în nivel (Level 1 - Faggio- Perennial - Bobcat- Bravura- Landstalker).
- preturi accesibile pentru a va cumpara vehicule, case, bizuri si slujbe care va ofera un venit frumos pentru a strânge bani.
- event-uri organizate in permanenta
- multe alte lucruri interesante care va trebui sa le descoperiti singuri, nu veti regreta.
Factiuni
Pasnice
Las Venturas Taxi
S.M.U.R.D
Reporterii Show-Gaming
Instructorii Auto
Remorcari Auto
- Ganguri
Familia Colombo
Familia Gambino
Familia Falcone
Familia Catello
Familia Gagliano
Familia Bonnano
- Departamente
Politia Romana
Serviciu Roman De Informatii S.R.I
Armata Romana
- Agentie
Hitmen
Joburi Pe Care Le Cunoasteti :
Detectiv
Avocat,
Mecanic,
Bodyguard,
Vanzator de Ziare,
Boxer,
Camionagiu, Intre 50.000 si 100.000 Dolari
Bodyguard,
Fermier, Se Castiga Foarte Bine 23.000 – 50.000 Dolari
Gunoier,
Prostituata,
Dealer de Droguri,
Spargatori de Masini,
Dealer de Arme.
Masinile Personale la dispozitia tuturor Playerilor si pe Categoriii // Lux // Avioane // Elicoptere // Barci si multe altele
Va lasam pe voi sa descoperiti Servarul Show-Gaming

| Bullseye213 a răspuns:

Server de samp... unul bun.
Merita sa va uitati.
In caz daca mai joaca cinevawinking
Aruncati o geana.

| assasincreed080 a răspuns:

HostName: [Romania] Blue Gaming | RPG Server 0.3z
Address: 89.33.242.210:7777
Players: 2 / 50
Ping: 12
Mode: RPG v1.0
Map: San Andreas

| geroge a răspuns:

HostName: [0.3z]MixGamers.Com | Big Uptade | Server On!
Address: 5.175.181.63:7777
Players: 21 / 50
Ping: 43
Mode: MixGame GodFather V1.0
Map: San Andreas
Se cauta helperi si admini!

| geroge a răspuns:

HostName: [0.3z]MixGamers.Com | Big Uptade | Server On!
Address: 5.175.181.63:7777
Players: 21 / 50
Ping: 43
Mode: MixGame GodFather V1.0
Map: San Andreas
Se caute Admini si Helperi!

| Nagy_Bogdan_Mihai_1995 a răspuns:

Server nou de samp deschis de 2 zile la 15 on cautam liderii! e cel mai tare! faci cateva reclame si iei admin! e cel mai tare svr!

| Cristian_Florin_1998 a răspuns:

HostName: Fast RPG : Cautam ADMINI/AGENTI CAPABILI.
Address: rpg.fast-cs.com:7777
Players: 16 / 50
Ping: 18
Mode: Fast|RPG v2.1
Map: LS • LV • SF

| Vl_Fantasm_1995 a răspuns:

este server de stunt aveti sansa sa primiti adminhappy

| Whiteb2k a răspuns:

Încă nu ai auzit de comunitatea SkiTTer? Vrei să te alături unei comunităţi unde chiar merită să joci împreuna cu restul prietenilor? Noi te chemăm pe SkiTTer, aici puteţi întâlni:

- Staff destul de bine instruit, poţi apela oricând la ei şi te vor ajuta.
- Un sistem de clanuri bine pus la punct.
- Un sistem de DealerShip unic.
- Un sistem de WAR special unde numai te saturi să te joci.
- Serverul are la dispoziţie doar oraşul Los Santos momentan.
- Un sistem de schimbare a interiorului cu Loyal Point sau bani din joc.
- Un sistem de cont premium (Loyal Member) destul de bun şi cu avantaje pe măsură.
- Facţiuni dispoinibile, minimul pentru a intra într-o facţiune este de level 2.
- Paintball Arenă unde vă puteţi distra împreuna cu prietenii.
- Sistemul GPS, găsiţi orice locaţie doar tastând [/gps].
- Un sistem de job-uri bine lucrat.
- Un forum lucrat şi pus la punct.
- Un sistem de 'Refferal Name', acolo îl poţi introduce pe cel care te-a adus pe server şi el va primi bonusuri.
- Server-ul de SA:MP va aduce la dispoziţie 10 facţiuni.
- Server-ul prezintă un sistem de skill-uri, [/skills].

Facţiunile şi levelul lor:
• Los Santos Police Departament - Minim level 5. | Se ocupa cu infractorii.
• Federal Bureau of Investigations - Minim level 5. | Se ocupa cu infractorii.
• News Reporter - Minim level 3. | Se ocupa cu anunţuri şi interviuri.
• Taxi Company - Minim level 2. | Se ocupa cu ducerea playerilor la locaţia dorită / comenzi.
• Hitman Agency - Minim level 6. | Se ocupa cu contractele.
• Corleone Family - Minim level 4. | Se ocupa cu mats, drugs şi war-uri.
• Barzini Family - Minim level 4. | Se ocupa cu mats, drugs şi war-uri.
• Paterno Family - Minim level 4. | Se ocupa cu mats, drugs şi war-uri.
• Stracci Family - Minim level 4. | Se ocupa cu mats, drugs şi war-uri.
• Flash Racing - Minim level 4. | Se ocupa cu organizarea curselor de diferite modele.

Job-urile:
- Amrs Dealer - Poţi face materiale.
- Drugs Dealer - Poţi face droguri.
- Gunoier / Trashman - Strângi gunoaiele / mergi în checkpoint-uri.
- Fisherman - Pescuieşti.
- CarJacker - Iei maşini de pe stradă şi le vinzi.
- Pizza Boy - Livrezi pizza.
- Cement Trucker - Transporţi ciment.
- Detective - Poţi găsi pe oricine oriunde cu comanda [/find].
- Bus Driver - Circuli cu autobuzul din staţie în staţie.
- Car Mechanic - Eşti mecanic, repari şi faci plinul maşinilor.
- Wood man - Tai copaci.
Câştigurile la job-uri sunt bine echilibrate în comparaţie cu economia serverului.

Pentru a afla fiecare locaţie a fiecărui job tastezi în joc [/gps - Jobs - Job-ul dorit].
Pentru a utiliza comanda [/gps] trebuie să vă aflaţi într-o maşină.
Forumul server-ului este: www.skitter.ro
Pentru cei noi veniţi pot accesa chat-urile [/n] respectiv [/helpme] pentru întrebări şi un membru al Staff-ului SkiTTer îţi va răspunde.

- Adresa server-ului este: SAMP.SKITTER.RO:7777!
Te aşteptam alături de noi!

| Rules_No_1995 a răspuns:

HostName: **** [COD] Call Of Duty - Ghosts ****
Address: 91.121.97.26:7820
Players: 29 / 50
Ping: 68
Mode: COD v.107 - TDM DM
Map: samp-gaming.com

| papilopopicarita a răspuns:

HostName: [0.3z]Good-Gaming:Cine aduce 5 playeri are h3
Address: 79.118.137.63:7777
Players: 3 / 50
Ping: 16
Mode: GG:GF v2.1
Map: San Andreas

| AndreiUNJucator a răspuns:

Avand in vedere gamemode-ul si comportamentul exemplar al adminilor pot spune ca serverul RPG.PLAYED.RO reprezinta un mare succes. Mai multe detalii pe www.played.ro
Intrati sa va convingeti!

| vasi22 a răspuns:

Vesti bune pentru tine : Ecila RPG Recruteaza staff chiar in aceste momente cautam 5 admini capabili sa lucreze cu alti si sa fie foarte rabdatori. Dar avem standarde in cativa pasi simpli:
1.Trebuie sa dati like la pagina de FB : https://www.facebook.com/pages/EcilaRo_Official/274355136082933
2. Sa dati in cronologie mesaj cu gata
3. Sa aduceti playeri (minim 2)
4. Sa faceti reclama pe alte forumuri, servere, comunitati etc pe orice puteti. sa faceti screenshot sau sa dati link-ul cu reclama prin mess la agache.vasi@yahoo.com, zeus_pro@yahoo.com
Sau Skipe : vasi.agache
Va asteptam cu nerabdare!;))
P.S Trebuie minim 20 reclame pe saptamana
P.S 2 Imi place poza ta :))

| Victoras_Victor_1996 a răspuns:

Raspunsul tau aiciHostName: UnitedRoleplayRomania
Address: 93.119.30.50:7777
Players: 15 / 50
Ping: 42
Mode: J-RP v5.1 ( RolePlay )
Map: San Andreas...

| RecorDz a răspuns:

Hai si tu pe 188.241.14.151:7777 ForTeam s-a redeschis pe data de 25/09/2000 Alegem staff pe activitate si pe playeri adusi! Liderii se aleg tot la fel pe activitate! Haideti cat este acum nou redeschis.

Nume Actual:ForTeam RPG!
Cu stima si cu respect "RecorDz"

| PufuletT a răspuns (pentru DjCristian):

Care este IP intreg la servar?

| Sebi_Sebi_1995_lFmT a răspuns:

Salut vrei un server deschis din 2014? nou abia deschis? haide si tu pe gta.vitalcs.ro cautam helpere admine cati mai multi playeri!

| Sebi_Sebi_1995_lFmT a răspuns:

Salut vrei un server deschis din 2014? nou deschis? haide si tu pe gta.vitalcs.ro cautam helpere admine cati mai multi playeri!

| Sebi_Sebi_1995_lFmT a răspuns:

Gta.vitalcs.ro cautam helpere lideere si admine va adteptam cu mare placere!

| GabrielNegru1998 a răspuns:

Server Name: DEVILSTRIKE RPG - Online!
Game: San Andreas Multiplayer
State: Online
Players: 0/50
Address: 89.39.13.112:7777 join
Location:
Romania Romania
Game Mode: RPG DevilStrike 0.0.3
Map Name: San Andreas

| asaNorbert a răspuns:

BigZone RPG România! Suntem de un an si 2 luni având pe zi 70-90/100 playeri!
rpg.bigzone.ro:7777
Scrieți /report asaNorbert m-a adus sau scrieți la Refferal asaNorbert!
Avem planuri mari de viitor incluzând un premiul la un nr de playeri un telefon la alegere!

| Adrian_Olah_1996 a răspuns:

HostName: GeRRaX RPG: Aplicatii Helper ON! Check /forum
Address: gta.gerrax.ro:7777
Players: 25 / 50
Ping: 34
Mode: GeRRaX V.0.0.3
Map: San Andreas

| Valentin_Andrei_1991 a răspuns:

Uite aici un server foarte interesant si super!
Intra pe Samp.OnlyPro.Ro! Staff prietenos, toti au aceleasi sanse la helper/admin, masina de inceput, joburi banoase, toti au acces la /flip

| Sonnyblack a răspuns:

HostName: || ForTeam C-RPG || www.forteam.ro/panel || /targe
Address: 93.119.26.243:7777
Players: 66 / 150
Ping: 27
Mode: FTRP-RO 3.8.03
Map: LS and LV

Factiuni:
* LSPD *
* FBI *
* NG *
* Paramedic *
* Taxi Company *
* Need For Speed *
* Hitman Agency *
* News Reporter *
* Grove Street *
* Sons Of Anarchy *
* Yakuza *
* Los Fiore *
* Ballas Gang *
* HeadHunterz *
* School Instructors *

Joburi:
* Miner *
* Car Jacker *
* Mechanic *
* Arms Dealer *
* Fisher *
* Trucker *
* Bus Driver *
* Postman *
* Cowboy *
* Furniture Dealer *
* Trash Man *
* Beach Career*

- Este un server RPG cu un staff capabil si responsabil de acest server.
- Serverul are 4 ani, nu s-a dat wipe, nu se schimba GM-ul.
- Pe server poti obtine mai usor puncte RP prin jobul Cowboy, duci cu Cowboy, obtii 1kg de carne si o poti praji, ca sa o prajesti trebuie 15 minute apoi tastezi /mananc si obtii 1 rp.
- Casele pe server sunt ieftine si de level mic.
- Ai sansa la helper / admin / lider doar daca esti activ sau aduci playeri sa joace alaturi de noi.
- Cand te conectezi pe server, un helper iti va " sari " in calea ta sa te ajute.
- Dealeru se deschide in fiecare saptamana.
- In fiecare saptamana sunt bonusuri.
- La 4 ore jucate prin comanda /getbonus obtii un bonus.

Te astept si pe tine sa joci alaturi de noi.
Pentru a contacta liderul adauga in lista ta de messenger: burnedru@yahoo.com