| Marinngg a întrebat:

Ce ar trebui sa schimb la PC-ul meu pentru a avea FPS-uri mai mari in jocuri?
Config.:
Sursa Sagotep SG-500A
-Placa de baza MSI H110M PRO-D(+update bios)
Placa video Sapphire Radeon R9 380 NITRO 4GB DDR5 256-BIT BlackPlate
-Procesor Intel Kaby Lake I3-7100 3.9GHZ
-Hard Disk WD Blue 1TB 7200RPM 64MB
-Memorie HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133Mhz CL14

Multumesc, ofer Funda!

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Cu siguranta procesorul! Placa video hai ca inca mai duce, dar trebuie sa iti pui minim un i5, procesorul tau face putin bottleneck si placa video.Ia-ti un i5 kaby lake, 7500 sau 7600

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Pai sa iti schimbi procesorul si placa video

| MirelCiobanu a răspuns:

Pai ai putea sa iti iei o placa de baza mai buna, de exemolu un MSI B250M Bazooka si sa iti cumperi o placa video mai buna cum ar fi nVidia GTX 1070, GTX 1070Ti, GTX 1080, GTX 1080Ti. Depinde si de bugetul tau.
Ai mai putea sa adaugi o placa de ram de 8GB. Sper ca te am ajutat.