| CineTeCrezi a întrebat:

Ce beneficii am daca imi,, root,,-ez telefonul cu sistem de operare android?

Răspuns Câştigător
| TheDifference a răspuns:

Eu l`am root`at in special pentru a muta aplicatile gen fb, mess din memoria telefonului pe card, ele instalandu-se automat in memoria interna fara posibilitate de mutare. dar posibilitatile sunt nelimitate pentru un telefon root-at. sunt sute de aplicatii in market care merg doar pe telefoane cu root cu care poti sa patrunzi in adancurile telefonului tau. cu setcpu de exemplu poti sa maresti frecventa procesoruli. pentru mai mult uite aici http://life4gadgets.com/......e-android/