| fabi28 a întrebat:

Ce campioni is buni la league of legends pentru 2v2 (combo)?

1 răspuns:
| Ovidadaudinbuci223 a răspuns:

Pai difera in functie de ce lane joci.
daca esti main pe unu dintre solo laneuri, in genreal trebuie ca jungla ta sau tu sa aiba hard cc iar celalalt sa poata da high damage si sa il feedezi ca sa cara meciu. Ca si exemplu poate fi ryze cu lee, sett si jarvan, olaf si sylas, pana si singed poate fi o optiune buna daca vrei sa ai atat cc cat si damage, si daca folosesti buildul spell vamp singed poti face 1 vs 9
Pentru botlane difera lucrurile. Din cauza schimbarilor care au aparat, botlaneul nu are un impact mai mare fata de celelalte solo laneuri (excludem toplaneul deoarece nu este considerat un lane). Asa ca daca vrei sa fii releveant pe botlane, va trebui sa fii un metaslave si sa abuzezi de cele mai broken caractere.Kai'sa sau xayah cu un ingange support(thresh, blitzcrank, nautilius, poate si alistar sau chiar swain) e ce ai vrea in toate ocaziile pe care le ai, daca intentia ta este de a urca.
Sper sa ai o experienta buna in rift si daca vrei sa stii ce e cel mai bun, ti-as recomanda u.gg, este siteul perfect pentru informatii de genu!
cu drag ovidadaudinbuci223 :*