| LauR95 a întrebat:

Ce ee mai bun Gigabyte Radeon Hd 7950 WindForce OC 3GB, 384- Bit sau nVidia GeForce 660 Ti 2GB 192 Bit, si De ce?

1 răspuns:
| dragosrovine a răspuns:

Din punctul meu de vedere cei de nVIDIA produc placi video mai de calitate. In primul rand ele au o durata de viata mai mare. In al doilea rand ei creeaza tot timpul drivere pentru o functionare mai buna. Poti sa downloadezi driverul cel mai recent de pe site-ul lor. Chiar daca placa AMD are un BUS mai mare de 384, consider ca placa nVIDIA este mai buna.