| pisi57 a întrebat:

Ce este minecraft? La ce se foloseste?

Răspuns Câştigător
| metinstell a răspuns:

Ce este minecraft este simplu in minecraft poti face urmatoarele:
-sa iti faci casa
-sa te bati cu monstri
-sa construiesti sate, portal spre nether, si altele
- sa te joci cu prieteni
-sa te mai injuri cu prieteni, uneori
-Si acum sa iti explic totul bine nu chiar totul
1.Te spawnaza intr-un loc ca de exemplu jungla, deșert, padure, lava nu stiu de cate ori dar am auzit ca pe unu la spaunat în lava
2.sa iti iei resurse ca de ex:lemn,târnăcop, sabie, lopata, si topor, etc
3.Sai dai trumul la imaginatie

5 răspunsuri:
| FlashGun a răspuns:

Minecraft este un joc pentru a construii chestii folosind obiectele pe care le gasesti prin padure. Deci practic trebuie sa supravietuiesti. Uite un tutorial http://www.youtube.com/watch?v=QRrWScYN9-0

| MytzaMytz a răspuns:

Minecraftul este un joc care a fost creat de firma "Mojang" acum cativa ani,in el poti sa te lupti cu monstrii,sa iti fac case,sa fii plantezi, sa-ti faci gradina, sa distrugi, sa fii vanator, foarte foarte multe.

| SpankyAG a răspuns:

Minecraft este un sandbox care permite jucatorilor sa construiasca lucruri din cuburi texturate într-o lume 3D. Este in curs de dezvoltare, iniţial de către Markus "Notch" Persson iar acum de compania lui, Mojang Specifications. Minecraft a fost dezvoltat pe platforma Java iar Gameplay-ul este inspirat de Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper, şi Infiniminer. Jocul este împărţit în două moduri principale, Alpha şi Classic, in care Classic este bazat în întregime de construcţie în timp ce Alpha conţine suplimentar duşmani, o limita de sănătate, şi caracteristici suplimentare şi elemente. Alpha este în prezent versiunea actualizată a jocului.
TRAILER
http://www.youtube.com/watch?v=MmB9b5njVbA

| vadsuntete a răspuns:

Minecraft e un joc, poti juca minecraft sa mai treaca timpu`daca te plictisesti sau din orice alt motiv

| Petru_Darius_1994 a răspuns:

Minecraft este un joc rpg multipleyer, un fel de strategie, dar mie nu mi se pare foarte interesant. Poate folosi la amanarea plictiselii, mie unu nu imi place.