| OnlyDga a întrebat:

Ce inseamna cross platform play?

Răspuns Câştigător
| TeslaOwnerinRomania a răspuns:

Inseamna ca oamenii care joaca pe pc/xbox/playstation/mobile se pot juca unii cu altii. Daca joci pe PC te poti juca cu/impotriva unui jucator de xbox de exemplu. Daca nu era cross platform, daca erai pe pc, te puteai juca doar cu cei care se joaca pe pc.

| OnlyDga explică (pentru TeslaOwnerinRomania):

Pai si asta e corect? Eu daca ma joc pe ps cu controller un shoter si ala de pe pc cu mouse clar are un avantaj

| Wr3nch a răspuns (pentru OnlyDga):

De obicei e doar Xbox vs playstation. Sau oameni care folosec tastatura si mouse pe consola vs pc. Sau mobile vs console.