| farcasalexandru a întrebat:

Ce înseamnă live stream?

Răspuns Câştigător
| Statique a răspuns:

Transmisiune in direct big grin Multi fac asta pe Twitch dar si pe Youtube cu OBS...

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Live Stream reprezintă trasmisiunile în direct pe youtube sau twitch.

| CiPiCaO90014 a răspuns:

Adica Youtuberii sunt live pe YouTube sau Twich si filmeaza in direct.

| TipulOK1 a răspuns:

Livestream este o platformă de streaming video live, care permite clienților să difuzeze conținut video în direct cu ajutorul unui aparat de fotografiat și un calculator prin intermediul internetului, și telespectatorii pentru a reda conținutul prin intermediul web, iOS, Android, Roku și Apple TV. Livestream ofera un program gratuit de servicii de servicii și premium pe mai multe niveluri sprijinite de anunțuri. [ 4 ]