| atomikady a întrebat:

Ce inseamna RCON? Primu primeste

Răspuns Câştigător
| ghkjghk a răspuns:

Rcon = Remote CONsole

cu ajutorul rcon_COMANDA (ex rcon_restart ) executi comenzi in consola serevrului din alta locatie (REMOTE)

ca sa poti folosi rcon_ serverul trebuie sa aiba setata o parola rcon (tot cu rcon_password se seteaza)

poti executa comenzi rcon_ de oriunde cu cu un client de cs (dar trebuie sa fii conectat la server). poti opri serveru, restarta, cu alte cuv tot ce faci din consola serverului cand ai acces fizic la statie faci si cu rcon.

poti folosi rcon chiar daca nu esti conectat la server (nu poti, nu este loc sau esti banat) setand rcon_address IP (ex: rcon_address 82.76.XX.XX...) si dupa aia rcon_password.

1 răspuns:
| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a răspuns:

RCON se refera la remote-control