| alexinho71 a întrebat:

Ce joc este mai frumos dintre pes12 si fifa12?

2 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Eu le am pe amandoua si sunt foarte impresionat de ambele.
Dupa cum spuneau si cei de la KONAMI au incercat sa faca ca fiecare jucator sa se miste singur in teren (sa nu mai mearga in turma, sa gandeasca singuri) si au reusit.
Cei de la EASPORTS sau bazatpe grafica si le iesit si lor.
Mie personal imi plac ambele jocuri chiar daca stau mai mult pe PES.
Cei drept FIFA e putin mai realistica (insa PES-ul e si mai si) in sensul ca difera putin.
Imi place ca in Fifa 12 arbitrul intoarce fazele pentru a acorda cartonase, se da cartonas la faze exact ca si in realitate pe cand in PES mi se pare ca faulturile sunt prea usoare, si cartonasele se dau aiurea.
Insa sa nu uitam ca FIFA este un joc ARCADE pe cand PES este un SIMULATOR al sportului denumit "fotbal".
In opinia mea ambele versiuni trebuie incercate.Depinde si cum vezi tu realitatea in cele 2 jocuri posibil sa ti se para Fifa mai realistica, posibil PES-ul.
Eu zic ca daca nu te hotarasti ar trebui sa le incerci pe amandoua.

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat