| Logicasd1234 a întrebat:

Ce jocuri as putea juca pe:
Procesor: pentium r dual-core cpu E5300 @ 2. 60GHz, 2603 Mhz, 2 core(S), 2 Logical processor, am 2gb ram
Placa video: Intel r q45/q43 express chipset
P.S. As putea juca GTA V?

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

GTA 5 nu ti-ar merge nici daca ti-ai pune o placa video noua, procesorul e mult prea slab si nu ai destul ram, zilele astea ai nevoie de minim 8gb ram si un i3 recent aparut sau i5, sa nu mai zic ca iti trebuie macar un gtx 750 sau gt 1030 sa poti juca pe calitate decenta.

| Logicasd1234 explică (pentru bogdan324):

Dar ce alte jocuri pot juca? Si macar GTA IV merge?

| bogdan324 a răspuns (pentru Logicasd1234):

Nici gta 4, de abia merge san andreas pe placa aia integrata

| Jakye a răspuns:

Salut,
GTA V nu ți-ar merge. În schimb încearcă:
» Half-Life 1/2 Epsiode 1/2
» Terraria
» Portal
» Portal 2