| DeddeXD a întrebat:

Ce jocuri cu carti stiti in afara de : Macao, Kems, Trombon si Razboi?

Răspuns Câştigător
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Stiu eu unul. Se numeste buda/(wc). cum se joaca. Pui cartile imprastiate la un loc iar deasupra lor pui doua carti care sa se sprijine una de alta. Uite asa: /\
Apoi incerci sa scoti cartile acelea imprastiate una cate una fara sa deranjezi cele 2 carti puse sa stea in picioare si sa cada. Incerci sa scoti toate cartile acelea. Se joaca in doi. Tu tragi o carte de sub *buda adica cele 2 carti puse in picioare /\ apoi extrage si celalalt jucator. Iar la care se imburda cele 2 carti acela pierde jocul. :d sper ca intelegi. mai bine nu pot explica :p