| DonaldTrump a întrebat:

Ce jocuri in care poti juca cu axa impotriva aliatilor stiti?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Magic, doar ca nu. La primele trei ai natiile complet amestecate.
@Waffen: Ai face bine sa incepi cu clasicul Panzer General sau de-alde Pacific General. Conform standardelor de azi grafica o fi meh, ca au aproape 20 de ani, dar ca gameplay se chisha pe mai tot contemporan. Si mai ai seria Hearts of Iron de la Paradox - ti-as recomanda sa incepi cu HoI2 Doomsday si Dark Hour. Presupun ca nu te interesau doar de-astea cu puschi puschi bum bum pentru copii, ci jocuri serioase...https://www.youtube.com/watch?v=G2S1M6UX_B4

3 răspunsuri:
| HeRmeSs a răspuns:

War Thunder, World of Tanks, World of Warships, Heroes & Generals

| DonaldTrump explică (pentru KodrutZ):

Merci!

| KodrutZ a răspuns (pentru DonaldTrump):

Mai recent ar fi Panzer Corps. Nu stiu de ce are rating atit de mare pe Metacritic, fiindca mie mi s-a parut mult mai slab decit PG 2 ca gameplay si m-as fi gindit ca au avut ce invata de la tot ce s-a lansat intre timp pentru a face ceva peste ala. Eh, asta e...https://www.youtube.com/watch?t=295&v=vR-h3BlE5ug

| KodrutZ a răspuns (pentru HeRmeSs):

Magic, doar ca nu. La primele trei ai natiile complet amestecate.
@Waffen: Ai face bine sa incepi cu clasicul Panzer General sau de-alde Pacific General. Conform standardelor de azi grafica o fi meh, ca au aproape 20 de ani, dar ca gameplay se chisha pe mai tot contemporan. Si mai ai seria Hearts of Iron de la Paradox - ti-as recomanda sa incepi cu HoI2 Doomsday si Dark Hour. Presupun ca nu te interesau doar de-astea cu puschi puschi bum bum pentru copii, ci jocuri serioase...https://www.youtube.com/watch?v=G2S1M6UX_B4