| AndyRozi a întrebat:

Ce jocuri sociale stiti?

Dau funda

Răspuns Câştigător
| evilgmr a răspuns:

World of Warcraft, Words With Friends, FarmVille. happy

1 răspuns:
| Wehrmacht a răspuns:

Mai toate jocurile online cu exceptia celor ca DotA si LoL.In primul rand, la astea de genu' asta dai odata peste niste persoane dupa care uiti de ele, nu e nimic serios de socializare.Mai special e LoL-ul...comunitatea e cea mai jalnica pe care am vazut-o.
Deci jocuri precum:
CS
Battlefield
Intri pe un server, te obisnuiesti cu lumea de acolo si dupa un timp ajungi sa te intelegi cu aia care stau numai pe acel server.
Altele ar fi MMORPG-urile.Or sa fie multe momente in care stai degeaba cu PC-ul deschis asteptand ceva, timp in care s-ar putea sa mai vorbesti cu lumea pe care ai intalnit-o.Eu aveam cu cine sa vorbesc deoarece stateam sa fac bani pentru iteme.Tot facand marketing, cumparand ieftin si vanzand scump am dat peste altii care faceau aceeasi chestie si cand n-aveam unu' bani sa luam ii ziceam celuilalt de exemplu si am ajuns sa discutam mai toata ziua.