| alexalexbabi a întrebat:

Ce jocuri stiti care se joaca pe hartie?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna!
-X si 0
-Lant
-Chekers
-Sudoku
-Biscuite
-Avioane
-Tomana

Cam atatea stiu happy.

7 răspunsuri:
| Irena97 a răspuns:

X si 0, avioane, biscuite, TOMANAP ( tari, orase, munti, ape, nume, animale, plante) si NALOC.
NALOC ( nume, actiune, loc, ora, cu cine)- se joaca in doi: primul scrie numele si indoaie partea scrisa, apoi al doilea raspunde la actiune si indoia si el, iar raspunde primul la ora si indoaie etc.Iese ceva amuzant.

| Antal_Larisa_Maria_1977 a răspuns:

X si 0, biscuitele si mai stiu unul dar nu stiu cum se numeste se pun numere de la 1 la cat vrei tu imprastiate pe toata foaia, iti trebuie un partener si doua pixuri diferite la culoare si incepeti a trasa unul dintre voi de la 1 la cu culoarea lui si tu lan fel de la 2 la 3, nu aveti voie sa treceti cu o culoare pe cealalta doar aceeasi culoare. sper sa fi inteles jocul

| alexalexbabi explică (pentru Antal_Larisa_Maria_1977):

Multumesc ptre toate raspunsurile dar nu mai unu poate fi castigator

| alexalexbabi explică:

Multumesc pentru toate raspunsurile.

| alexalexbabi explică (pentru Konata):

Cum se joaca toamna si biscuite?

| Irena97 a răspuns (pentru alexalexbabi):

Toamna e TOMANAP de fapt, iar biscuitele e plictisitor.
In ce clasa esti? La TOMANP mai inveti ceva, iar la NALOC te distrezi.

| alexalexbabi explică:

Multumesc pentru explicatie.