| GolopențaAdrian a întrebat:

Ce parere aveti de site-ul FitGirls Repacks in care se poate descarca jocuri impachetate? Este altul mai bun ca acesta?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GolopențaAdrian explică (pentru BlackBriliant):

Am vazut si eu intr-adevar nu le are pe toate dar care le are sunt scazute ca dimensiune si poti sa mai scazi

| Simpatic a răspuns (pentru BlackBriliant):

Cu ce softuri ai verificat fiecare download in parte de ai ajuns la concluzia ca nu are virusi, trojan, mineri?
Acum poti avea si 5 antivirusi instalati si 30 de antimalware si tot le va scapa ceva, mai ales ca virusii au ajuns la un nivel superavansat in care iti trebuiesc cunsotinte solide IT ca sa le intelegi macar mecanismul.
Daca la inceput programele de tip miner erau usor depistabile acum au capacitatea ca atunci cand rulezi un antivirus ele sa se inactiveze si din procese, de peste tot.
De aceea poate stii tu ceva mai mult decat mine de ai ajuns la concluzia ca nu exista pic de virusi dar nu uita un lucru cine iti ofera in ziua de astazi ceva GRATUIT fara ca el sa aiba un castig, crackerii aceia sau cum se numesc cei care sparg softurile de protectie din jocurile video si apoi le pun la lume gratuit cu ce mananca ei ca si ei fac o munca pe PC care necesita ceva zeci sute de ore, doar nu o fac din distractie, ei bine fac bani pentru ca tu, cutare si cutare pirateaza, monteaza in acele fisiere mineri ai apoi ei castiga din bitcoin sau alta criptomoneda.

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru Simpatic):

Castigul se vede in uBlock (adblocker) care blocheaza ad-uri
SI in site-urile de upload care incearca sa te faca sa platesti pentru premium

cat despre virusi super jmecheri, partial sunt de acord, insa numai partialul dat te manarii intre cei care fac spyware, mineri si programe care te umplu de reclama (deci nu malware) si producatorii de antivirusi, din cauza asta unii antivirusi nu detecteaza chestii naspa dar nu "evil", totusi, majoritatea antivirusilor au capacitate de heuristics, care e o treaba destul de avansata si e de mult "frecata" (adica se lucreaza serios la idee, de cand au aparut anti-virusii)