| Ritska a întrebat:

Ce parere aveti despre ACTA? Sunteti impotriva ei? Eu da! Dar chiar daca se va aproba, nu cred ca in Romania va avea efecte. Nu sunt respectate legi mai importante apai asta...

http://www.youtube.com/watch?v=yn7-umK6wUs

1 răspuns:
| Shottas a răspuns:

Ba va avea un efect devastator asupra intregi planete acta face parte din programul de manipulare a maselor mondiale de oameni medi (adica nu prea bogati), adica mam marea majoritate. Mai pe scurt mari imbuibati de bani care nu se mai satura de bani(prosti nu inteleg ca cam tot acelasi rahat mananci fie ca esti mai sarac fie mai bogat) si vor sa ne faca din ce in ce mai sclavi sa nu mai putem zice unui asa zis nobil nici sarumana macar, sa fim niste sclavi fara scrupule care sa munceasca cat traiesc si sa moara prosti. Urmariti filmul in the time, si acolo o sa vedeti ceva apropiat cu ce vor sa ne faca astia, adica uni sa munceasca iar alti sa stea de geaba. Guvernele sunt doar niste marionete fara scrupule dirijate de o singura putere mondiala care deja a pus mana pe o mare parte din bani omeniri. Daca si voi ca si mine nu vreti sa traiti doar pentru a munci ca niste sclavi, fara a avea parte de recunostiinta, distractie, cunoastere etc. Trebuie sa luptam imotriva acestor nebuni ahtiati dupa o putere fictiva, trebuie sa stim de ce traim si atunci cand vom muri sa avem cat mai putine regrete.