| Hirako a întrebat:

Spune NU ACTA! De ce? http://www.youtube.com/watch?v=yn7-umK6wUs

Castiga-ti libertatea! Semneaza aici : https://secure.avaaz.org/en/stop_acta/

5 răspunsuri:
| Deea1111 a răspuns:

Am spus demul si o mai spun odata

| alexmircescu13 a răspuns:

De acord, am semnat acolo si sper ca e cu folos!

| VOLVO4LIFE a răspuns:

Jos acta! o sa semnez!(pentru ca vreau sa beau 3 beri cu nasul in doua minute si pe fundal sa apara o melodie)

| Shiro_9088 a răspuns:

Am semnat si eu! Sunt total de acord cu protestul impotriva ACTA si sper ca semnatura mea a fost de folos happy

| Nepotu89 a răspuns:

Buna ziua,
Cam tarziu am vazut intrebarea ta,ACTA este o problema foarte mare pentru toate tarile cara au semnat pentru acest tratat.
Unele persoane vor spune ca e bine venita ca protejeaza drepturile de autor si drepul de inteligenta insa de fapt este o privare de libertate in ceea ce priveste informatia si opinia publica.
Multe posturi tv sunt acum conduse de oameni politici, ceea ce duce la un singur rezultat, acela ca vom avea acces doar la informatiile pe care vor ei sa ni se aduca la cunostinta.Romania din cate stiu a semnat acest tratat in secret fara a cere opinia publica.
Concluzie aprobandu-se acest tratat manipulea publica va fi in floare.