| eu112 a întrebat:

Ce parere aveti despre un procesor Intel Core i7 2.20GHz? E destul de bun pentru a rula fara probleme jocuri noi gen Crysis 3, Far Cry 3, Assassin's Creed 3, Sleeping Gogs, GTA 4 etc?
Am facut abstractie de celelalte componente pentru ca stiu ca ele sunt bune(RAM 8GB, placa video 2GB).
FUNDA la cel ce explica si de ce este sau nu bun procesorul!

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Procesorul este destul de bun si performant. I7 este ultima generatie de procesoare Intel (sunt quadcore adica au 4 inimi) deci ruleaza fara probleme jocurile noi.

| Alberto97 a răspuns:

I7 este cel mai nou procesor de la Intel poate rula jocurile acelea dar conteza si ce placa video ai.Eu cu un i3 am rulat Far cry 3 la mediu