| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre un procesor Intel Core i7 2.20GHz? E destul de bun ca sa ruleze fara probleme cele mai noi si mai dotate jocuri, pentru ca la majoritatea jocuriloe 2013 fac ca cere ceva de genu' 2.66 GHz Intel Core2 Duo E6700 sau 2.40 GHz, dar eu presupun ca Intel Core i7 este mai bun decat Intel core 2 Duo

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intel Core I7 ce model Sandy Bridge sau Ivy Bridge sau ce serie are?
Daca e Ivy Bridge adica seria 3632QM atunci merge orice pe el de acum si inca 3-4 ani incolo.

| MisterSTAG a răspuns (pentru neluL):

Mai precis acesta este laptopul http://www.emag.ro/......EFC9NBBBM/

| neluL a răspuns (pentru MisterSTAG):

E buna configuratia de pe el! L-am recomandat si eu in postari mai vechi. Calitate /pret foarte bun.

4 răspunsuri:
| javiga a răspuns:

E foarte bun si un i3 este destul bafta

| Andrei_Denis_1999 a răspuns:

Intel Core i7 este de o performanta ideala.Dar eu as opta spre un Intel Quad-Core 3.8 GHz, depinde de bugetul tau disponibil.Dar daca vrei poti lua si un Intel Core i7 de 2.20 Ghz si Core 2 Duo este un procesor de generatie veche I7 este de generatie noua cu placa video integrata pe el si daca vrei si placa video sa iti iei un nVIDIA niciodata un amd sau ati deoarece se bat cap in cap nu se prea inteleg!