| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa am internet pe mobil? Eu am internet dar merge foarte foarte greu!

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Buna! In primul rand trebuie sa ai setarile corecte. Daca ai setari de wap si nu de web, iti merge mai greu. Apoi, trebuie sa stai intr-o zona cu semnal bun, daca locuiesti langa o padure, nu ai. Apoi, ultimul si cel mai important lucru: terminalul. Daca telefonul tau nu are macar EDGE, internetul sigur ca nu are viteza mare. Desigur, e indicat sa folosesti un browser ca Opera Mini sau UC Browser, Safari, care micsoreaza cu 90 % traficul si scurteaza durata conexiunii.