| aimullah123 a întrebat:

Ce trebuie sa faci in fortnite?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Fortnite e un joc de tip battle royale. Daca ai vazut filmele "Hunger Games" inseamna ca ai o idee ce se intampla acolo.

100 de jucatori sunt lansati din avioane pe o insula. Acestia trebuie sa se omoare intre ei pana ce ramane unul singur / o singura echipa. Pe masura ce timpul trece zona disponibila pentru joc devine tot mai mica.

Fortnite nu e un battle royale obisnuit, avand si elemente de constructie, colectare resurse si un stil "cartonny".

| DarthNiger a răspuns:

Sa impusti.

| Derosa a răspuns:

Intri intr-un joc in care sunt încă 100 de jucători. Toti acesti 100 de jucători se omoară între ei prin tras cu arma si se pot întrece si in constructie. Atunci când aterizezi din autobuz, prima oară trebuie să cauți resurse. Adica arme childuri, bandaje, contructie. In joc este si o furtună ce se restrânge din ce in ce mai mult. Tu trebuie să fi mereu în zona sigura acolo unde nu este furtună, altfel poti muri. Oricum daca începi să te joci te vei prinde imediat de tot sistemul. Spor la cat mai multe top 1 happy