| costinvlad a întrebat:

Ce versiune de Windows recomandati pentru Gaming(Jocuri, Filmat, Youtube, etc) pentru Acer Aspire A515-41G-F2SH? Are 8 GB RAM DDR4, AMD RADEON RX540(Enabled), CPU AMD FX-9800P(Quad-Core) cu Radeon R7(Primary), Internet LAN 10/100 mbps si 802.11 ac. SSD 256 GB.
Ecran Full HD. Ms.

Răspuns Câştigător
| Xenow a răspuns:

Inti Recomand Windows 10 Are multe Functii si merg forte bine jocurile

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Este foarte, foarte simplu. Conform producatorului, ai suport pentru un singur sistem de operare: Windows 10 64-bit. Problem solved.

http://www.acer.com/ac/en/MY/content/support-product/7298?b=1

| MihaitaMihai1989 a răspuns:

Windows 7 64 bit. 10 nu este optimizat pentru jocuri