| anonim_4396 a întrebat:

Cei care ați jucat Wolfenstein 3D în copilărie, cum ați reușit să descoperiți toate acele pasaje secrete?
Jocul are un vibe ciudat dar tot mi-a plăcut și am jucat și terminat toate episoadele. happy

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu l-am jucat decat cateva ore in copilarie, imi amintesc ca el si DOOM din aceeasi perioada 92-93 sunt taticii genului shooter.
Imi place atat de tare seria Wolfenstein incat partile mai noi mi le-am cumparat acum cativa ani pe steam, acolo unde dai un ban dar stai in fata happy

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Eu nu l-am jucat ca nu mi-a placut, avea o grafica nasoala, plus ca imi placeau mai putin shootere-le.

Pai prin incercate se descopereau si pasajele secrete cumva, ca altfel nu aveai cum sa stii dinainte unde sunt.

Eu am vazut jocul in noiembrie 1997 cand aveam 19 ani si 9 luni, tu cati ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Grafica a fost îmbunătățită în 1995 când a apărut Wolf 3D 3DO port sau în seriile Jaguar port.
Eu joc versiunea 3D 3DO că are grafica bună și anumite schimbări față de varianta clasică. Chiar recent am finalizat episodul 6.
L-am jucat în copilărie și îl mai joc și acum din când în când.

Ce relevanță are vârsta?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Avea relevanta varsta pentru ca in functie de varsta percepi jocul, eu avand 19 ani si ceva deja nu-mi place grafica aia, aia care erau mai mici, nu o vedeau asa naspa ca se obsinuiau cu ea.

Adica depinde cand si la ce varsta l-ai jucat, ca in functie de varsta si perioada percepi treaba, perioada conteaza pentru ca in functie de ea puteai sa fi vazut alte grafici mai bune sau nu si sa ai comparatie.
Daca s-a mai imbunatatit grafica e okey, eu stiam prima varianta.