| searatarziu a întrebat:

Ce-ți dă în puls PlayStation Plus extra față de PlayStation Plus essential pe PlayStation 5?

1 răspuns:
| Tranconoid a răspuns:

PlayStation Plus este un serviciu de abonament oferit de Sony care oferă jucătorilor acces la mai multe funcții și beneficii. Atât PlayStation Plus Essential, cât și PlayStation Plus Extra sunt planuri de abonament disponibile pentru PlayStation 5.

PlayStation Plus Essential oferă acces la următoarele caracteristici:

Posibilitatea de a juca jocurile multiplayer online.
Două jocuri gratuite pe lună, care pot fi descărcate și jucate atât timp cât sunteți abonat.
Reduceri exclusive la jocuri, add-on-uri și alte conținuturi digitale.
Spațiu de stocare online pentru salvările jocurilor și capturile de ecran.
Acces la jocuri exclusive beta și demo.
Pe de altă parte, PlayStation Plus Extra oferă aceleași caracteristici precum PlayStation Plus Essential, dar adaugă și următoarele beneficii:

Acces la o selecție mai largă de jocuri gratuite, inclusiv jocuri pentru PlayStation 5.
Bonusuri de conținut pentru anumite jocuri.
Bonusuri de experiență sau de valută pentru anumite jocuri.
Prin urmare, PlayStation Plus Extra oferă un acces mai larg la jocuri gratuite, mai multe bonusuri de conținut și avantaje în jocuri specifice. În general, aceste beneficii suplimentare sunt concepute pentru a îmbunătăți experiența jucătorului și pentru a oferi mai multă valoare abonamentului.