| RiGiD29 a întrebat:

Ciao! Am o problemă cu calculatorul. Am cumpărat recent un al doilea monitor. Un Samsung, vreo 75 hz ca al doilea monitor. Faza e că de ceva vreme când mă joc CS, COD, etc. Încep să am lag. Placa video (ASUS GeForce GTX 1070 Ti) nu ar trebui să fie o problemă. Poate cineva să îmi spună și mie ce să fac să scap de lag?
P. S. Renunțarea la al doilea monitor nu e obțiune.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

E normal sa ai lag la ce placa video ai pe 2 monitoare... Seteaza rezolutiile la cat mai mic posibil iar jocul la setari minime si nu vei mai avea probleme!