| VastoLorde99 a întrebat:

Ciao! Deci am facut si eu un server de metin2...si am incercat sa intru cu contul ala id "rain" si pss "12345" si zice conection failed!
vreau sa stiu unde e problema helpppp cine ma poate ajuta!?"!?
Am net prin router de la romtelecom sa fie acolo problema?
cine ma ajuta dau funda!

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Problema este ca tu n-ai IP Static, este obligatoriu sa ai IP static sa faci un server de Metin2.
Tu ai net la romtelecom inseamna ca ai IP dinamic.
Trebuie sa iti setez IP in asa fel incat sa il faci static ai mai jos si un tutorial cum sa setez.
https://www.youtube.com/watch?v=e3Tbk2OiB-I

| VastoLorde99 explică (pentru Mihail2020):

Aha am inteles mersi mult

| Mihail2020 a răspuns (pentru VastoLorde99):

Cu placere!

5 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Este cel mai usor sa faci un server de Metin2.
Daca esti incepator este un pic mai greu ca nu stii ce sa faci in rest este usor.
Ca sa faci totul cap coada iti dau un tutorial pentru incepatori (+ explicatiile fiecaruia) si o sa iti mearga acest tutorial este facut pe hamachi adica pe IP de hamachi tu il poti seta pe IP routerului.
Mai jos ai linkul.
Si acolo iti zice daca urmaresti toate tutorialele si faci exact ce zice iti garantez eu ca iti faci propriul servar de Metin2.
http://www.youtube.com/watch?v=nIPp3cGyxig

| ByeBye a răspuns:

Poate fi de la net, de la firewall, de la antivirus, nu ai configurat serverul bine. Uite un link cu tot explicat pentru a instala un server de metin.

http://4metin.ro/......17591.html

| VastoLorde99 explică (pentru ByeBye):

O sa incerc sa fac dupa site ul asta...