| MaNDwN a întrebat:

Cica mie la laptop, cand joc crysis 1, 2, placa video transforma din rami in memorie video de pana la 2 gb. se poate arde sau ceva de genu? cum fac sa am tot timpul placa video de 1 gb?
PS : am 4 gb rami si placa video, nVIDIA geforce g105m cuda de 513 mb.

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Placa video doar iti imprumuta din memoria ram si asta doar cand te joci jocuri mari, e normal sa faca asta nu se intampla nimic cu laptopul, intregul laptop e un sistem de calcul.iar fiecare componenta depinde de cealalta.

| MaNDwN explică (pentru Kylexy):

Dar, nu imi pot face sa am standard 1 gb placa video?

| Kylexy a răspuns (pentru MaNDwN):

Nu placa video imprumuta ram doar cand e nevoita sa faca acest lucru.

| MaNDwN explică (pentru Kylexy):

Ok. mersi.

| Kylexy a răspuns (pentru MaNDwN):

Nu ai pentru ce!

5 răspunsuri:
| geo675 a răspuns:

Nu iti fa griji, laptopul nu pateste nimic, asa se intampla la jocurile mai mari, imprumuta rami, deci nicio problema