| in2ishen a întrebat:

Cine a jucat portal 1 si 2 imi puteti spune poveste: cine sunt, cum am ajuns acolo, ce am facut si ce trebiue sa fac si cum se sfarseste dar in ambele episoade

Răspuns Câştigător
| cRIT a răspuns:

Esti o fata care a fost eliberata(in portal 1) pentru a testa arma de portale dar la finalul primului joc cel care te eliberase vroia sa te omoare dar tu reusesti sa il invingi.

In portal 2 esti tot cu acea fata si te trezesti dupa multi ani intr-un dormitor care este asezat intr-un container.Acel container se distruge iar tu scapi cu ajutorul unui robot care in final este rau si o sa il distrugi.Nu o sa iti zic finalul deoarece este misto si sper sa il descoperi singur/a.