| Anonim0091 a întrebat:

Cine are linux? cum pot instala cs pe linux? sau java? nu pot sa fac cum vad pe youtube ca tterminalu imi scoate asta" no such file or directory"... wine nu stiu cum sa insttalezstraight face ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| hflorin a răspuns:

In general instalarea cs-ului, este foarte usoara pe linux. Trebuie doar sa urmzi anumite comenzi, in functie de ce OS ai tu (debian, centos, ubuntu).

http://www.darkshare.ro/......8linux%29/ - uite asta e un tutorial care te poate ajuta. Doar urmareste pasi de acolo.