| WholeWorldTeam a întrebat:

Cine imi da un number serrial pentru Windows 7 Home Premium?

3 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Serial pentru Windows 7 nu găsești decât în magazine, dacă vei cumpăra unul.
Ca să activezi Windows 7 ai 2 opțiuni:
1. Foloseşti Windows Loader ---> http://goo.gl/drOIU
2. Resetezi perioada de trial pentru a beneficia de update-uri în continuare (o poți face de maxim 6 ori): Click pe Start, scrii CMD, click dreapta pe el> Run as admin apoi scrii slmgr -rearm şi dai enter.
Nu folosi ambele metode odată!

| WholeWorldTeam explică (pentru DDCC):

Si drivere?

| DDCC a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

De unde să știu eu informații despre placa ta de bază, video, sunet etc? Ai laptop sau desktop?

De obicei Windows 7 instalează tot ce detectează prin Plug& Play.
Cea mai simplă modalitate de instalare a driverelor este cu DRP.Su, e un program gratuit ce le instalează pe toate automat, fără să ai neapărat acces la internet (doar dacă programul nu găseşte vreun kit în pachet).
Sunt multe programe de detectare şi instalare a driverelor, însă drp.su mi se pare cel mai util.
Iei varianta FULL de pe net.

Dacă îl foloseşti, chiar după rularea programului & instalarea driverelor mergi prima dată în Control Panel și dezinstalezi driverpack updater.
Apoi click pe Start, scrii msconfig.exe dai enter, de la Startup debifezi Driverpack (de aici poți lăsa dacă vrei doar Windows Operating System și antivirusul, asta ca să îți pornească rapid PC-ul fiindcă nu va fi încărcat cu atâtea programe), dai Apply și Ok.
Îți pot zice și cum să cauți manual la drivere însă poate tu nu ai chef de asta. :D

Pentru instalarea programelor gratuite gen Yahoo Messenger, Skype, Google Chrome poţi folosi site-ul www.ninite.com
E util fiindcă instalează automat programele pe care le selectezi (e ceva în genul lui drp.su pentru drivere, doar online) fără să mai adauge prostiile alea de toolbar-uri care oricum îţi iau din viteza browserului.
Neclarităţi?
:D